ایجاد چال گونه (خنده): ورزش و یا جراحی

در این مقاله قصد داریم سه مورد از بهترین روش‌ها برای ایجاد چال گونه‌هایی با ظاهر طبیعی را به شما معرفی کنیم که می‌توانند ظاهرتان را بهتر و جذاب‌تر کنند. خیلی از افراد دوست دارند روی گونه‌هایشان چال گونه داشته باشند، چرا که چال گونه یکی از سمبل‌های زیبایی برای زنان و مردان است. چال گونه (چال خنده) چیزی بیش از فرورفتگی ایجاد شده در گونه‌ها در هنگام خندیدن نیست، بااین‌حال وجود آن‌ها در صورت، ظاهر فرد را جذاب‌تر و بانمک‌تر می‌سازد.به همین منظور است که عمل چال گونه افراد زیادی را به خود جذب کرده است.

11

چرا بعضی افراد چال خنده دارند؟


عقیده عمومی بر این است چال خنده ژنتیکی است (البته در مورد جزئیات این عقیده بحث‌هایی وجود دارد). در گذشته، وجود چال‌های‌ خنده به عنوان یک خصوصیت ژنتیکی «غالب» تلقی می‌شد، یعنی اگر والدینی، هر دو چال‌های خنده داشته باشند، همه فرزندان آن‌ها نیز کم و بیش چنین خصوصیتی را خواهند داشت.‌

اما، امروزه برخی دانشمندان معتقدند که چال‌های گونه در حقیقت خصوصیات غالب نامنظم هستند (اینکه والدین هر دو چال گونه داشته باشند به این معنی نیست که فرزندان آن‌ها هم قطعاً صاحب چال گونه می‌شوند).

همچنین، دو نظریه دیگر نیز در مورد دلایل به‌وجود آمدن چال‌های گونه وجود دارد. یکی این است که آن‌ها محصول کوتاه بودن عضلات دور دهان هستند، اما نظریه پرطرفدارتر این است که این چال‌ها حاصل نقصی در یکی از عضلات صورت به نام زیگوماتیک ماژور هستند، که عضله بزرگِ قرار گرفته در طرفین صورت است. عقیده بر این است که چال گونه حاصل دو تکه شدن این عضله هستند که در حالت عادی یک تکه است. زیگوماتیکِ بیفید یا دو تایی، باعث می‌شود در هنگام خندیدن فرورفتگی کوچکی در گونه شما ظاهر شود.

ایجاد چال خنده روی گونه‌ها


بسیاری از مردم مایلند چال خنده داشته باشند؛ هرچند این کار را می‌توان با جراحی چال خنده انجام داد، اما انجام آن بدون جراحی هم امکان‌پذیر است. در اینجا دو روش اصلی ایجاد چال گونه را ذکر می‌کنیم.

جراحی ایجاد چال خنده: نحوه انجام جراحی

تقریباً شصت درصد افرادی که خواهان چال خنده از طریق جراحی چال گونه هستند را زنان تشکیل می‌دهند. در همین حال، تعداد قابل‌توجهی از افراد متقاضی چال خنده خواهان یک چال در چانه خود هستند. فرقی ندارد که بیمار زن باشد یا مرد و محل ایجاد چال، گونه باشد یا چانه، در هر صورت چال خنده تنها به یک روش ایجاد می‌شود.

در جراحی چال چانه نیز مانند چال خنده‌های طبیعی، مقدار کمی پوست به بافت همبند متصل می‌شود. یک بخیه قابل جذب از پوست رد شده و به بافت همبند زیر آن می‌رسد. سپس نخ بخیه در آنجا گره داده می‌شود، تا یک چال گونه دائمی ایجاد شود. عمل زیبایی چال گونه ساده بوده و تنها سی دقیقه زمان می‌برد. معمولاً درست پس از جراحی، اطراف ناحیه درمان شده دچار ورم و کبودی می‌شود. ممکن است در ابتدا چال گونه دائماً وجود داشته باشد (در زمانی که نمی‌خندید هم کاملاً مشاهده شود) اما معمولاً بعد از حدود یک ماه تنها هنگام خندیدن ظاهر می‌شود. از آنجا که بخیه استفاده شده قابل جذب است دیگر نیازی نیست درمورد فرایند دردناک کشیدن بخیه نگران باشید.

بعضی از جراحان پلاستیک از پروتزهای صورت برای ایجاد چال‌های خنده ( جراحی چال گونه ) استفاده می‌کنند، البته این روش نسبت به تکنیک بخیه پیچیده‌تر بوده و کمتر انجام می‌شود.

ایجاد چال خنده با ورزش

تأثیر این روش توسط تحقیقات علمی آزمایش نشده اما بسیاری از افراد از آن استفاده کرده‌اند، برای همین ما هم آن را به مطالعه موردی خود در خصوص ایجاد چال گونه‌های طبیعی اضافه می‌کنیم. این ورزش هم مانند ورزش‌هایی است که ما برای پرورش عضلات شکم یا کاهش وزن و غیره انجام می‌دهیم.‌ در ادامه تمرینات ورزشی که با آن‌ها می‌توانید صاحب چال گونه‌های بانمکی شوید را برایتان توضیح می‌دهیم.

تمرین شماره ۱

این حرکت درست مثل حالت چهره در زمانی است که یک چیز ترش مثل لیموترش یا تمر هندی می‌خورید. برای این حرکت چشم‌ها را محکم بسته، لب‌ها را کمی جمع کنید و لپ‌هایتان را به طرف داخل بمکید. این حرکت همان واکنش طبیعی صورت به مزه ترش است که شما می‌توانید از آن به عنوان یک تمرین استفاده کنید. در این تمرین لب‌ها یا دندان‌هایتان می‌توانند از هم فاصله داشته باشند اما چشم‌هایتان باید بسته باشند تا کاملاً حس ترشی در ذهنتان تداعی شود. همانگونه که پیشتر گفته شد هیچگونه دلیل عملی برای این حرکت ارائه نشده با این حال برخی افراد از انجام آن سود می‌برند.

در هنگام انجام این تمرین می‌بایست داخل لپ‌هایتان را طوری به داخل ببرید که خوب و طبیعی به نظر برسد. این مورد یکی از نکات مهم این تمرین است.

تمرین شماره ۲

این تمرین خوبی است، که البته ممکن است برای دیگران خیلی عجیب به نظر برسد، زیرا بعد از اینکه محل ایجاد چال گونه را انتخاب کردید می‌بایست با استفاده از نوک انگشتان اشاره‌تان آن محل‌ها را به آرامی پایین نگه داشته و این کار را به طور مرتب انجام دهید. شما همچنین می‌توانید از دو مداد یا انگشتان شصت خود برای فشار دادن آرام و نگه‌داشتن محل‌های مورد نظرتان برای ایجاد چال گونه استفاده کنید.