لیزر لیپولیز برای لاغری ران،شکم و بازو

measure

 روش لیزر لیپولیز غیر تهاجمی برای از بین بردن تجمع چربی‌های موضعی می‌باشد. این تکنیک، یک روش جدیدتر حذف چربی با کمک لیزر است که برای لاغر کردن ران ازبین بردن چربی پهلو، غبغب و غیره انجام می‌شود. لیزر لیپولیز می‌تواند به طور موثری نواحی چربی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش را کاهش دهد، ضمن اینکه با کاهش خطرات روش‌های قدیمی از قبیل لیپوساکشن نیز همراه است.

انجام لاغری با لیزر لیپولیز یک روش حذف چربی است که به طور کلی برای از بین بردن توده‌های چربی مانند بغل ران، پهلوها و غیره مناسب‌تر است. این تکنیک می‌تواند به طور موثری نواحی چربی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش را کاهش دهد . بطور مثال این روش برای لاغری شکم، کوچک کردن بازو و لاغری ران بسیار موثر است ، ضمن اینکه لیپولیز بازو و سایر نقاط بدن با کاهش خطرات مرتبط با روش‌های قدیمی مانند لیپوساکشن همراه است.

اگر شما نیز در نظر دارید لیزرلیپولیز را انجام دهید، اطلاعات زیر به درک کلی این روش برای لاغر کردن بازو ، ران و شکم به شما کمک می‌کند.

لیزر لیپولیز چیست و چگونه کار می‌کند؟


یکی از روشهای لاغری شکم و پهلوها ، لیزر لیپولیز است؛ در لیزر لیپولیز  عمدتا از لیزر اسمارت لیپو (Smartlipo) استفاده می‌شود. در این تکنیک یک پروب فیبر نوری ظریف از طریق پوست وارد می‌شود و انرژی لیزر سطح پایین را به بافت چربی منتقل می‌سازد. این لیزر به صورت انتخابی سلول‌های چربی را می‌شکند (فرایندی موسوم به لیپولیز) و سپس آنها را به مواد روغنی تبدیل می‌کند تا در بدن جذب شده و به شیوه‌ای طبیعی در طول هفته‌های بعدی، دفع شوند. به طور کلی، هیچ بخشی از چربی در بدن، مکیده یا "ساکشن" نمی‌شود، که این از آسیب به رگ‌های خونی و پایانه‌های عصبی که اغلب با لیپوساکشن همراه است، جلوگیری می‌کند و باعث لاغری موضعی می گردد. با این حال در برخی موارد، جهت بهبود سرعت و نتایج درمان، عمل ساکشن نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، لیزر انرژی سطح پایین به تحریک تولید کلاژن در پوست نیز کمک می کند و باعث سفت شدن پوست و در عمل لیفت بازو باعث جمع شدن پوست میگردد . یکی از مزایایی روش لیولیز اینست که در این روش عوارضی که در جراحی زیبایی بازو ممکن است با آن روبرو شوید را به حداقل می رساند .

در طول درمان با لیزر لیپولیز چه اتفاقی می‌افتد؟


بی‌حسی موضعی

قبل از شروع درمان در ناحیه مورد نظر، بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود. بنابراین شما در طول انجام این روش، راحت و هوشیار خواهید بود.

مراحل تکنیک

یک کانول بسیار نازک (لوله فلزی توخالی با قطر ۱mm) از طریق یک برش کوچک در پوست به داخل رانده می‌شود. پروب (کاوشگر لیزری) در کانول قرار داده می‌شود و از این طریق، پالس‌های نور لیزر به بافت چربی تابیده می‌شود. لیزر، سلول‌های چربی را به یک ماده لجن مانند چرب یا "چربی تخریب شده" تبدیل می‌کند که در نهایت توسط بدن دفع می‌گردد. پزشکان به طور فزاینده‌ای در حال ارائه آسپیراسیون یا ساکشن چربی آزاد شده پس از انجام جراحی لیپولیز هستند، تا سرعت و نتایج به دست آمده از این روش را بهبود بخشند.

طول درمان به تعدادنواحی چربی که تحت درمان قرار می‌گیرد و گنجاندن عمل ساکشن در این تکنیک بستگی دارد. اما به طور کلی انجام این روش بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

تکرار درمان

اکثر اوقات، یک جلسه درمان برای هر ناحیه بطور مثال برای کوچک کردن ران ، کافی به نظر می‌رسد، با این حال تکرار عمل به مقدار چربی که برداشته می‌شود، بستگی دارد. نیاز به بهبود نتیجه نهایی، پس از ۴ - ۶ ماه معلوم خواهد شد.

به طور متوسط، مجموعا" ۵۰۰mls (به اندازه یک قوطی نوشابه) چربی را می‌توان در یک جلسه درمان خارج کرد.

نتایج 


نتایج به دست آمده را می‌توان به‌تدریج در طول چند هفته مشاهده کرد، هر چند ممکن است ظهور حداکثر تاثیرات عمل  کوچک کردن بازو تا شش ماه طول بکشد. دلیلش این است که بدن شما همچنان به این روند ادامه می‌دهد و به طور طبیعی هر گونه چربی آزاد را از بین می‌برد، تا زمانی که هیچ گونه چربی آزاد باقی نماند. با این حال، درست از همان روز اول، اکثر افراد می‌توانند در ناحیه تحت درمان با فشردن آن میان انگشتان خود احساس کنند که دیگر چربی کمتری وجود دارد.

علاوه بر این، هنگام شلیک لیزر، انرژی گرمایی منتشر می‌شود که سبب انقباض تدریجی پوست در ناحیه تحت درمان می‌گردد، بنابراین از شل شدن پوست پس از ناپدید شدن چربی جلوگیری می‌کند.

به طور کلی، لیزر لیپولیز تنها برای از بین بردن مقادیر چربی تا ۵۰۰ MLS توصیه می‌شود، از این رو برای نواحی بزرگتر بطور مثال کوچک کردن باسن ، این تکنیک به اندازه روش لیپوساکشن که ۱ لیتر (یا بیشتر) چربی را می‌توان در یک جلسه عمل جراحی برداشت، موثر نمی‌باشد. با این حال، انجام روش‌های چندگانه با استفاده از لیزر لیپولیز (هر ۶ ماه یا بیشتر) به منظور حذف چربی از نواحی مختلف و لیپولیز شکم برای  بهبود نتایج در قسمت های درمان شده قبلی، امکان‌پذیر است.

دوره ریکاوری لیزر لیپولیز چه مدت طول خواهد کشید؟


پس ازانجام درمان ،شما ممکن است به مدت یک ساعت یا بیشتر، نیاز به استراحت داشته باشید، اما معمولا" فعالیت‌های عادی خود را می‌توانید یک روز بعد از عمل از سر بگیرید.

بهترین کار این است که از فعالیت بدنی شدید یا ورزش برای یک تا دو هفته پس از عمل، اجتناب کنید.

مزایا


• حذف آرام و تدریجی چربی در نواحی کوچک.

• درمان ناحیه هایی که انجام لیپوساکشن معمولی برای آن ها دشوار است. ( کوچک کردن شکم )

• نسبت به عمل لیفت گردن یا صورت، یک روش کمترتهاجمی است.

• می‌تواند صرفا" تحت بی حسی موضعی انجام شود.

• یک فرایند کوتاه و قابل انجام در مطب پزشک است.

• یک روش بی‌خطر با حداقل کبودی بوده و عوارض لیزر لیپولیز ناچیز است.

• با حداقل دوران نقاهت پس از عمل همراه است.

قیمت کمتر در مقایسه با قیمت لیپوساکشن  و دیگر روش های لاغری با نتایج مشابه

خطرات و عوارض 


عموما اجرای این روش با توجه به بی حسی موضعی برای بیماران، براحتی قابل تحمل است،. شما ممکن است نوعی احساس کشیدگی در طول درمان داشته باشید، اما قاعدتانباید دردی را احساس کنید.

افراد ممکن است برای چند روز یا چند هفته پس از درمان، دچار تورم جزئی، کبودی یا حساسیت شوند. اگر لیپوساکشن ران نیز در طی عمل انجام شده باشد، این عوارض بدتر خواهد بود.

اقدامات بعد از انجام لیزر لیپولیز


پیروی دقیق ازتوصیه‌های پزشک خود پس از هرگونه لیزر درمانی، برای تضمین موفقیت این روش و کاهش خطر ابتلا به عوارض آن، بسیار حائز اهمیت است.

توصیه‌های بعد از درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• اجتناب از فعالیت بدنی شدید یا ورزش برای یک تا دو هفته پس از درمان.

• نگه داشتن بانداژ فشاری / پانسمان برای دوره توصیه شده که معمولا" ۲۴ - ۴۸ ساعت برای صورت و غبغب و ۷ -۱۰ روز در سایر قسمت های بدن است.

• مصرف دوره کوتاه آنتی بیوتیک که به مدت ۵ روز تجویز شده است.

• تمیز و خشک نگه داشتن منطقه ۲ - ۳ روز بعد از عمل.

• اجتناب از مصرف الکل به مدت ۱۲ ساعت بعد از عمل.

• درمان و یا ماساژ ملایم بعد از ۱۰ -۱۲ روز مجاز است.

• اجتناب از ماساژ شدید در ناحیه تحت درمان تا ۴ - ۵ ماه بعد از عمل.

• اگر متوجه هر گونه علائم عفونت شوید، یا دچار خونریزی شدید یا یک افزایش ناگهانی در درد شوید، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

چه افرادی نباید درمان با لیزر لیپولیزر را انجام دهند؟


زنان باردار یا شیرده، کاندیدهای مناسب برای لیپولیزر نیستند.لیزر لیپولیز یک راه درمان برای چاقی مفرط نیست. اگر شما به طور کلی سالم هستید و مبتلا به چاقی نیستید، لیزر لیپولیزمی‌تواند به شما کمک کند، تا دوباره کانتور بدن خود را با حداقل خطر بدست آورید. بهترین نتایج این روش در مناطق کوچکی مانند چانه، پهلوها، بغل ران، زانو،لیفت ران ، ساق پا و غیره می‌باشد.

از آنجا که لیزر لیپولیزبه طور کلی برای حذف توده‌های چربی کوچکتر استفاده می‌شود، باید انتظار واقع گرایانه‌ای از نتایج این روش داشته باشید.

به طور کلی، اگر شاخص توده بدن (BMI) شما بیش از ۳۰ باشد، شما کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیزنخواهید بود. (مگر اینکه شما درحال انجام بدنسازی باشید)

در روز درمان، پزشک شما پیش از ایجاد برش‌های کوچک از یک بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان استفاده می‌کند. در مرحله بعد، پیش از واردکردن کانول ارتعاشی ساکشن لیپوماتیک یک مایع بی‌حس‌کننده به محل تزریق می‌شود. این دستگاه پیچیده به‌طور انتخابی به مکش چربی‌ها می‌پردازد، به‌گونه‌ای که مجراها را حذف کرده، و عروق خونی را دست‌نخورده باقی می‌گذارد، و از این‌رو موجب ترومای کمتر در سلول‌های چربی می‌شود (بدین معنی که چربی حذف شده در طول لاغری لیپوماتیک امکان انتقال استثنایی ذخیره چربی برای بزرگ کردن باسن و بزرگ کردن طبیعی سینه با استفاده از روش انتقال چربی را فراهم می‌سازد. جراحی پیکرتراشی برای لاغری با لیپوماتیک به‌طور متوسط ۲-۱ ساعت طول می‌کشد.