لیفت و بالاکشیدن ابرو و پیشانی

abru9

بسیاری از افراد علاقمند به انجام لیفتینگ صورت و بالا کشیدن ابرو هستند. بالا کشیدن ابرو را با عنوان بالا کشیدن پیشانی هم می‌شناسند. این عمل برای رفع چین و چروک پیشانی و آنهایی که در قسمت برآمدگی دماغ بین دو چشم ایجاد شده‌اند را کاهش می‌دهد. همچنین لیفت ابرو خطوط اخم را که بین ابرو‌ها بوجود می‌آیند بهبود می‌بخشد و ابروهای افتاده بر روی پلک‌ها را بالا کشیده و آنها را در حالت قبلی جوانی قرار می‌دهد.

افراد مناسب برای بالا کشیدن ابرو و پیشانی


ممکن است شما هم یکی از علاقه‌مندان به این کار باشید اگر شما:

• دارای سلامت جسمی هستید
• سیگار نمی‌کشید
• ظاهری خوب دارید و دارای اهداف واقع گرایانه هستید

با افزایش سن خطوط ناخوشایند چین و چروک بر روی پیشانی پدیدار می‌شوند. خطوط اخم میان ابروها باعث می‌شوند که ما جدی یا خشن به نظر برسیم. شل شدن پوست باعث افتادگی ابروها بر روی پلک بالایی چشم می‌شود و ظاهر فرد خسته‌ای را به ما می‌دهد و درمان جراحی زیبایی پیشانی نیاز می گردد. اگر علائم پیرشدگی در ناحیه ابرو شما را ناراحت کرده است، بالا کشیدن پوست و کشیدن ابرو مناسب‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

بالاکشیدن ابرو با جراحی


قبل از آماده‎‌شدن برای عمل جراحی بالا بردن ابروها از شما می‌خواهند که:

• آزمایش بدهید

• داروهای خاصی مصرف کنید یا داروهای مصرفی‌تان را تنظیم کنید.

• سیگار نکشید

• از مصرف داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی خودداری کنید زیرا این داروها باعث افزایش خون‌ریزی می‌شوند.

با تقبل هزینه بالا کشیدن پیشانی ، عمل جراحی بالا کشیدن ابرو باید در یک مکان دارای مجوز یا بیمارستان انجام شود. باید با یک نفر به عنوان همراه برای بردن و بازگرداندن و یک شب ماندن در کنارتان پس از عمل هماهنگ شوید.

مرحله اول: بی‌هوشی

با تقبل هزینه بالا کشیدن ابرو به شما دارویی می‌دهند تا در زمان عمل جراحی راحت باشید. به پیشنهاد پزشکتان یا تزریق مسکن و یا بی هوشی عمومی انجام می‌شود.

مرحله دوم: شکافتن

بالاکشیدن ابرو و لیفت پیشانی به چند روش انجام می‌شود. برخی از پزشکان ترجیح می‌دهند از روش درون بین (آندوسکوپ، لوله ای باریک که سر آن مجهز به یک دوربین است) برای این عمل استفاده کنند. در این عمل ابزار خاصی را در شکاف‌های کوچکی قرار می‌دهند که در اطراف خط موی سر و پیشانی ایجاد شده‌اند. در این روش می‌توان بافت و ماهیچه‌ی زیر پوست را تنظیم کرد و منبع به وجود آورنده ی چین‌ها و شیارهای پیشانی را اصلاح نمود.

 جراحی آندوسکوپ : برخی دیگر از پزشکان برای بالاکشیدن ابرو روش "برش کرونال" را انتخاب می‌کنند. برش کرونال از یک گوش تا گوش دیگر و از میان موها بر روی سر کشیده می‌شود. در این روش پوست کشیده شده و تنظیم ماهیچه‌ها با دیدن تصویر زنده این ناحیه انجام می‌شود. جای زخم در این روش به خوبی در میان موها پنهان می‌شود.

برش کرونال : در مورد خانم‌هایی که پیشانی بلندی دارند این برش در جلوی خط موی سر ایجاد می‌شود. در این روش بدون تغییر خط موی سر می‌توان ابروها را بالا کشید. اثر زخم در این روش تا حدودی مشخص است اما اغلب می‌توان آن را در زیر چتر مو پنهان کرد.

مرحله سوم: بستن شکاف‌ها

شکاف‌های ایجاد شده معمولا با این روش‌ها بسته می‌شوند:

• بخیه‌های جذبی یا برداشته شدنی

• چسب پوست

• نوار جراحی

• گیره‌های مخصوص

مرحله چهارم: دیدن نتایج

با از بین رفتن تورم و کبودی نتایج کار به تدریج خودشان را نشان می‌دهند و پوست پیشانی ظاهری صاف و جوان پیدا می‌کند. نتیجه‌ی عمل جراحی خیلی زود معلوم می‌شود. با گذشت زمان تورم جراحی از بین رفته و جای برش‌ها محو می‌شوند. رضایت شما از تصویر جدیدتان تا زمان بهبود یافتن بعد از عمل جراحی افزایش پیدا میکند. نتایج عمل جراحی پس از گذشت چند ماه کامل می‌شود. اگرچه همیشه برای آن نتایج خوبی انتظار می رود اما تضمینی برای این کار نیست. محافظت همیشگی در برابر نور خورشید به حفظ ظاهر جوان شده‌ی شما کمک می‌کند. سبک زندگی سالم نیز نتایج جوان‌سازی را افزایش می‌دهد.

روش‌های بدون جراحی بالا کشیدن ابرو


ژل ها (مواد پرکننده)

می توان ابروها را بدون عمل جراحی بوسیله شل کننده‌‌های عضلانی تزریقی یا پرکننده‌های پوستی بالا‌کشید. حالت ابرو و بالا رفتن آن به محل قراردادن مواد بستگی دارد. اگر این مواد در قسمت بیرونی ابرو قرار بگیرند بخش بیرونی ابرو بالا خواهد رفت و اگر در قسمت داخلی ابرو قرار بگیرند بخش داخلی بالا خواهد رفت. قسمت میان دو ابرو را هم می‌توان با قرار دادن مواد در این قسمت بالا برد. در صورتی که تمامی این قسمت‌ها نیاز به بالا بردن ابرو داشته باشند می‌توان این مواد را در تمام آنها قرار داد. هزینه بالا کشیدن ابرو با تزریق ژل بسته به میزان ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

بوتاکس

در واقع بوتاکس روش رایجی در میان زنان و مردانی شده است که خطوط ملایم تا متوسطی در ناحیه‌ی ابرو دارند و نمی‌خواهند از عمل جراحی استفاده کنند. تزریق بوتاکس معمولا برای صاف کردن چین و چروک‌ها و خطوط ریز در ناحیه پیشانی استفاده می‌شود. سم بوتولینیوم بافت‌ها و ماهیچه های اطراف صورت را فلج کرده و از بوجود آمدن چین و چروک‌های بیشتر جلوگیری می‌کند. با توجه به نحوه تزریق بوتاکس ، بوتاکس ماهیچه‌های ناحیه‌ی نازک بالای چشم را ضعیف کرده و خطوط نازک و شیارهای عمیق که در اثر اخم کردن بوجود آمده‌اند را صاف می‌کند. با شل شدن ماهیچه‌های اطراف بالای ابروها، پوست بیمار صاف‌تر، روشن‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. بوتاکس را می‌توان برای تمامی پوست‌ها به کار برد. این روش تا حدودی برای کسانی که به طور طبیعی دارای افتادگی پلک‌ها یا ابرو‌ها هستند مفید است. برای بالاکشیدن ابرو با این روش بافت پوست به سمت بالا و اطراف ابروها می‌رود بنابراین ابروها چند میلیمتر بالاتر از قوس طبیعی خود قرار می‌گیرند. از آنجایی که ماهیچه‌ها در جای خود محکم می‌شوند ریسک کمی وجود دارد که ابروها دوباره به جای اول خودشان بازگردند. ضمن اینکه قیمت بوتاکس پیشانی در افراد متفاوت است.

هایفوتراپی

با رشد پوست، فیبر‌های کلاژن که تقویت و نگهداری پوست را به عهده دارند فرسوده می‌شوند. در هایفوتراپی انرژی امواج فراصوت به اعماق زیرپوست نفوذ می‌کنند تا فرآیند ترمیم طبیعی به بوسیله‌ی بدنتان را دوباره به راه بیندازند. در لیفت ابرو با هایفو با گذشت زمان، نتایج آن باعث بوجود آمدن پوستی جدید و سالم به همراه کلاژن‌های قوی می‌شود. از آنجایی که با تقبل هزینه لیفت ابرو فرآیند جوانسازی به طور طبیعی اتفاق می‌افتد، نتایج آن هم به شکل تدریجی معلوم می‌شود. تقویت ماهیچه‌ها و بزرگ شدن آنها زمان بر است و نتایج همانند لیفت با نخ آن به صورت روزمره قابل مشاهده نیست. تاثیرات هایفوتراپی به شکلی آهسته و ذره ذره انجام می‌گیرد.

درمان‌های خانگی: تمرین کردن

۱٫ انگشت اشاره و انگشتان وسطی هر دست را زیر ابروها بگذارید و کف دستانتان را به آرامی بر روی صورت خود بگذارید.

۲٫ از انگشتان خود در حالی که چشمتان باز است به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه برای بالا و پایین کشیدن ابروها استفاده کنید. سپس به مدت ۵ ثانیه با استفاده از ماهیچه‌های بالای چشم ابروها را در جهت مقابل حرکت انگشتان فشار دهید.

۳٫ این حرکات را ۱۰ بار در روز تکرار کنید.

به بالا نگاه کنید

۱٫ به جلو نگاه کرده و سپس بدون اینکه سرتان را تکان دهید تا جایی که می توانید به بالا نگاه کنید (هنگامی که ماهیچه‌های اطراف چشم و ابروهایتان را به کار می‌گیرید پیشانی‌تان باید چروک شود.)

۲٫ حالت نگاه‌کردن به بالا را برای ۵ تا ۱۰ ثانیه حفظ کنید و سپس برای ۵ تا ۱۰ ثانیه بدون اینکه سرتان را تکان دهید به پایین نگاه کنید.

۳٫ این حرکت را ۱۰ بار در روز تکرار کنید.