مزوتراپی لاغری، مو و پوست صورت: روش، مزایا و عوارض

مزوتراپی یک روش زیبایی غیرجراحی است که با هدف كاهش سلولیت و چربی انباشته‌شده بطور مثال لاغری شکم ، تناسب‌اندام، جوان‌سازی صورت یا گردن، درمان پف زیر چشم، ریزش مو و بسیاری از موارد مشابه به کار می‌رود. این روش درمانی از طریق تزریق‌هایی که حاوي انواع مختلفی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها، داروهای هومیوپاتی و غیره هستند، انجام می‌گیرد. این تزریق‌ها در مزودرم (لایه میانی چربی و بافت زیر پوست) انجام می‌گیرد. کل فرآیند درمان طی جلسات مختلف درمانی انجام می‌گیرد که بسته به ناحیه موردنظر متغیر است.

مزوتراپی مو یک سری تزریق تقریباً بدون درد ویتامین‌ها، مواد معدنی و مهارکننده‌های DHT است که به درون لایه چربی مزودرم در زیر پوست سر هدایت می‌شوند. روش مزوتراپی مو باعث رشد مجدد موها در زنانی که دچار انواع خاص ریزش مو هستند می شود و برای بازگرداندن الگوی طاسی مردان، به‌طور مؤثر کمک می کند. علت ریزش مو در افراد مختلف متفاوت است و مزوتراپی روشی برای درمان انواع مختلف ریزش مو می باشد.

مزوتراپی یک روش موثر در درمان ریزش مو در زنان در موارد پس از زایمان، یائسگی و نزدیک به یائسگی است که به کار می رود.

مزوتراپي


مزوتراپی برای درمان مشكلات مختلف ازجمله سلولیت، رسوبات چربی موضعی، چین‌وچروک صورت و گردن، آکنه، جای بخیه و همچنین درمان ریزش موی سر استفاده می‌شود. در مزوتراپی پوست صورت ترکیبات طبیعی یا مصنوعی با استفاده از یک سوزن نازك به مزودرم تزریق می‌شود. اکثر افراد به‌راحتی قادر به تحمل درد خفیف ناشی از تزریق هستند. در افرادی که آستانه درد پایینی دارند، تزریق با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد.

عملکرد مزوتراپی چگونه است؟


هدف از تزریق ترکیبات یا مواد طبیعی و شیمیایی به بدن از طریق مزوتراپی، سوختن چربی‌های موضعی در فرم سلولیت(لاغری موضعی)، افزایش گردش خون و تجزیه بافت همبند آسیب‌دیده به دلیل تجمع چربی اضافی است. چربی‌ها و سلولیت‌های حل شده به‌طور طبیعی از بدن دفع مي‌شوند. این روش برای هر عضوی از بدن که دارای سلولیت باشد، از قبیل ران، باسن، بازوها، شکم و دیگر اعضاي بدن قابل‌استفاده است.

آیا هرکسی می‌تواند از درمان مزوتراپی استفاده کند؟


  • افراد دارای شرایط زیر، نباید تحت درمان مزوتراپی قرار گیرند:‌
  • زنان باردار/ شیرده
  • افراد وابسته به انسولین/ مبتلا به دیابت غیرقابل‌کنترل
  • افرادی که به‌تازگی دچار سکته مغزی شده و یا مبتلایان به بیماری‌های قلبی
  • بیماری یا نارسایی کلیوی که به‌تازگی تشخیص داده‌شده باشد
  • سرطان فعال
  • سیروز کبدی
  • آلرژی شناخته‌شده به مواد تزریقی (با گرفتن تست آلرژی) بیماری‌های پوستی (تبخال، اگزما، زخم‌های سرد و غیره)

انواع درمان مزوتراپی


درمان‌های رايج مزوتراپی عبارتند از:

مزوتراپي جوان‌سازي پوست صورت

مزوتراپي پوست صورت نوعي از روش مزوتراپی است که در آن میکرو تزریق‌هایی با استفاده از داروهای مختلف در نواحی مختلف صورت انجام مي‌گيرد و منجر به جوان‌سازی صورت، سفت شدن پوست و بازگشت آثار پيري وابسته به سن و در موارد خواسته شده موجب درمان چاقی صورت مي‌شود. به‌طور ميانگين ​​۵ تا ۶ دوره درمان در فاصله حدود ۲ هفته از هم، نتايج خوبي را به دنبال خواهد داشت.درمان مزوتراپی پوست صورت هيچ‌گونه درد و دوران ريكاوري و عوارض جانبی (به‌غیراز کبودی مختصر در محل) نخواهد داشت و شما مي‌توانيد روز بعد از درمان به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهيد.

Untitled-1

مزایای مزوتراپي جوان‌سازی پوست

به‌شرط استفاده روزانه از كرم ضدآفتاب و مراقبت‌های معمول از پوست، جوان‌سازی صورت و رفع چاقی صورت تا ۱ سال تداوم خواهد داشت. برای بیماران مسن‌تر یک درمان تقویت‌کننده یا نگهدارنده هر ۶ ماه يك‌بار توصیه می‎‌شود.

مزوتراپي ريزش مو

درمان ریزش موی سر با مزوتراپی تكنيكي است كه در آن محلول‌ها و ويتامين‌هاي تحریک‌کننده رشد مو از طریق تزریق میکرو در محل ريشه فولیکول‌های مو به پوست سر تزريق مي‌شوند. برتري اين شيوه به مصرف داروهاي موضعي بر روی پوست سر ازاین‌جهت است كه داروهاي موضعي معمولاً به پوست سر نفوذ نكرده و با پايه فولیکول مو تماس پيدا نمي‌كنند. اين شيوه براي زنان و مرداني كه داراي نازكي يا ريزش موي ناشي از استرس هستند،‌ زنان مبتلا به ريزش موي بعد از زايمان و مردان داراي ريزش موي ناشي از افزايش سن،‌ مناسب است.
این روش تقریباً بدون درد (احساسي شبيه به فروکردن يك سوزن كوچك به پوست)،‌ ايمن و فاقد عوارض مزوتراپی مو است و شما می‌توانید روز بعد از درمان به فعاليت‌هاي روزمره خود ادامه دهيد. براي دستيابي به نتايج مطلوب، ۶ دوره درماني به فاصله يك هفته از يكديگر نياز است. کسانی که با ریزش موی شدیدتر مواجه هستند،‌ به جلسات درماني بيشتري نياز دارند. با تقبل هزینه مزوتراپی نتايج مزوتراپي دائمي مي‌باشد. با افزايش سن مرحله طبيعي ريزش مو آغاز مي‌شود اما رشد موي جديد تزریق‌شده به روش مزودرم همچنان دست‌نخورده باقي مي‌ماند.

Untitled-2

مزوتراپي تناسب‌اندام

یکی از روش های لاغری و سوزاندن چربی شکم و پهلو، بهره گیری از مزوتراپی است؛ مزوتراپی روشي برای کاهش چربی در نواحي موردنظر بدن، ايجاد تناسب‌اندام و از بين بردن فرم نامطلوب بدن در اثر تجمع چربي‌ها است.
این روش دربرگيرنده مجموعه‌ای از تزریق‌هاست كه حاوي داروهايي براي حل چربي موجود در بافت‌های پیه‌دار است. اين روش به تزريق ليپپوليز نيز معروف است.

 مشاوره اولیه، پزشك نوع بدن، عادات غذایی، سبک زندگی و تاریخچه پزشکی شما را بررسي كرده و تشخيص مي‌دهد كه آيا مزوتراپي براي شما مناسب است يا خير.
پس از درمان، چربی حل شده وارد جریان خون شده و بدن به‌طور طبيعي آن را دفع مي‌كند. به بیمار توصیه مي‌شود كه در چند روز پس از درمان مقدار زيادي از مايعات بنوشد تا چربي حل‌شده سريع‌تر دفع گردد. در طي يك جلسه درمان بيش از ۵/۲ سانتيمتر از سايز دور كمر كم مي‌شود و حداقل ۵ تا ۶ جلسه درمان به فاصله ۳ تا ۴ هفته از يكديگر نتايج بسيار عالي را به همراه خواهد داشت. یک رژیم غذایی سالم و عاری از تنقلات و قند، همراه با ورزش کافی برای حفظ تناسب‌اندام پس از مزوتراپي که نتایج آن در حدود ۱ سال تداوم خواهد داشت،‌ كافي است.

دوره ريكاوري مزوتراپی


درمان مزوتراپی در جلساتي با طول زماني كمتر از يك ساعت انجام مي‌گيرد. یک دوره کامل درمان شامل ۱۰ جلسه است، بااین‌حال بسیاری از بیماران پس از چند جلسه مزوتراپی به نتایج قابل‌توجهی دست پيدا مي‌كنند. مزوتراپي نيازمند دوره ريكاوري نيست و بيمار ممکن است عوارض لاغری‌ موضعی و جوانسازی با مزوتراپی، مانند کبودی و تورم در اطراف ناحيه درمان شده را احساس كند. بهبودي پس از درمان مزوتراپی به حدي سريع است كه فرد بلافاصله پس از درمان مي‌تواند فعاليت‌هاي روزمره خود را آغاز كند.

مزایای مزوتراپی


مزوتراپی به طور مستقيم سلوليت را درمان مي‌كند، پوست را صاف و يكنواخت كرده و موجب حذف چربي از نواحي موردنظر مي‌گردد. از جمله مزایای مزوتراپی اندوخته‌هاي چربی از بدن خارج مي‌شود و در نواحي ديگر ظاهر نمي‌گردد. علاوه‌بر این، نياز به بستري شدن در بيمارستان يا بيهوشي عمومي نيست. فرد درست يك ساعت پس از جلسه درماني مي‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را آغاز كند. مزوتراپي برای درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها، نواقص و شرایط پزشكي استفاده می‌شود. همچنین برای درمان مشکلات زیبایی، مانند منافذ باز پوست، آکنه، زخم، سلولیت، جاي بخيه، چین‌وچروک، درمان قطعی ریزش مو و دفع چربی‌های انباشته‌شده از بدن به كار مي‌رود.

نتایج مزوتراپی


نتایج مزوتراپی به‌صورت سايز اندازه‌گيري مي‌شوند. ازآنجاکه چربی در زیرپوست ذوب مي‌شود، در هر هفته حدود ۵۰۰ گرم چربی سوخته مي‌شود. درمان مزوتراپی غالباً براي کوچک کردن بازو ، کمر، باسن، پشت و پاها همگي در یک جلسه انجام مي‌شود. افراد داراي سلوليت می‌توانند تا دو سايز كم كنند. بیماران به‌راحتی ۷٫۵ تا ۱۰ سانتيمتر از سايز باسن،‌ ران و کمر را كم مي‌كنند. مزوتراپي بهترین جایگزین برای لیپوساکشن است. چربی و سلولیت با استفاده از تکنیک تزریق از نواحي خاص بدن برداشته مي‌شوند. در ده جلسه از مزوتراپی، بیماران می‌توانند ۵ تا ۱۵ سانتيمتر از سايز باسن، ران، کمر، چربی‌های پشت را از طريق تزريق دارويي كم كنند. برای اطلاع دقیق از هزینه مزوتراپی نیز باید با پزشک خود مشورت نمایید.