هایفوتراپی: لیفتینگ پوست بدون جراحی

635602966590542334_sava3-624x407

هایفوتراپی یک روش غیرجراحی برای زیبایی صورت است که با استفاده از امواج اولتراسوند و تحریک پروسه‌های بازسازی در بدن، موجب لیفت، جوانسازی و کشیدن پوست‌های شل می‌شود.  هایفو تراپی(HIFU) اولین و تنها دستگاه مبتنی بر انرژی اولتراسوند با کاربرد زیبایی است که توسط سازمان FDA و به منظور لیفت صورت به روش غیرجراحی تایید شده است.

یک جلسه‌ی درمان به روش هایفوتراپی موجب جوانسازی و افزایش تولید کلاژن در پوست می‌شود. تاثیری که هایفو تراپی در لیفت بافت‌های عمقی پویت دارد موجب فرم زیباتر زاویه فکی، جمع شدن پوست گردن، لیفت ابرو و باز شدن ظاهر چشم‌ها می‌شود.

جلسه‌ی درمانی هایفو تراپی در حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و بعد از جلسه درمانی نیازی به ماندن در کلینیک نیست.  هرچند نتایج هایفوتراپی عینا مشابه جراحی لیفت صورت با نخ و در کل لیفت با نخ نیست، اما این روش یک روش جایگزین نوین و پیشگامانه برای افرادی است که می‌خواهند لیفت صورت بدون جراحی انجام دهند. هایفو صورت همچنین گزینه‌ی بسیار مناسبی برای افرادی است که با اولین نشانه‌های افتادگی و شل شدن پوست روبه رو شده‌اند. افتادگی پوست صورت معمولا ابتدا از پیشانی آغاز می‌شود، که باعث می‌شود موقعیت ابرو‌ها پایین‌تر بیاید و چشمان شما خسته به نظر بیایند.

افتادگی و شل شدن پوست گونه و گردن نیز باعث ایجاد خطوط خنده در میانه صورت، شکل گرفتن غبغب و آویزان شدن پوست صورت در قسمت زاویه فکی و همچنین تغییرِ جهتِ کناره‌های دهان به سمت پایین می‌شود. برای افرادی که دوست دارند جلوی این مشکلات و روند پیری پوست خود را بگیرند ، با تقبل هزینه هایفوتراپی بهترین روش است.

هایفوتراپی چیست؟


برای پاسخ به سوال هایفوتراپی چیست باید گفت که هایفوتراپی اولین و تنها روش مبتنی بر انرژی اولتراسوند با است که توسط سازمان FDA و به منظور لیفتینگ صورت به روش غیرجراحی تایید شده است. در این روش انرژی امواج اولتراسوند به صورت متمرکز شده به بافت‌های عمقی پوست فرستاده می‌شود و این انرژی موجب جمع شدن و کشیده شدن این بافت‌ها می‌شود. این روش همچنین با تحریک بافت‌ها برای تولید کلاژن ، موجب جوانسازی پوست می‌شود.

هایفوتراپی چگونه عمل می‌کند؟


در ابتدا صفحات دستگاه روی پوست قرار داده می‌شود و بسته‌های کوچکی حامل انرژی اولتراسوند متمرکز شده به عمق مشخصی از بافت‌ها فرستاده می‌شود تا تاثیرات مورد نظر را روی بافت‌ها و جوانسازی پوست صورت  بگذارد.

این انرژی موجب تحریک بافت‌ها برای تولید کلاژن بیشتر می‌شود. تولید کلاژن بیشتر باعث بهبود انسجام بافت‌ها و خاصیت ارتجاعی آن‌ها شده و بدین طریق به جوان کردن پوست کمک می‌کند.

هایفوتراپی از لحاظ توانایی درمان لایه‌های زیرین پوست، تفاوت زیادی با جوان سازی پوست صورت با لیزر دارد. امواج اولتراسوند قادرند از لایه‌ی خارجی پوست عبور کنند و به لایه‌ی SMAS و ماهیچه‌ی پلاتیسما در گردن نیز برسد. این قسمت‌ها در واقع همان قسمت‌هایی هستند که طی عمل جراحی لیفت صورت کشیده می‌شوند. با ارسال میزان دقیق و درستی از انرژی به عمق مشخصی در زیر پوست، می‌توان موجب لیفت لایه‌ی SMAS و ماهیچه‌ی پلاتیسما شد.

وجه تمایز هایفوتراپی با دیگر روش‌ها در چیست؟


هایفوتراپی تنها روش درمانی است که بدون ایجاد برش و آسیب به سطح پوست، می‌تواند بافت‌های زیرین پوست را به طور دقیق مورد هدف قرار دهد، بافت‌های عمقی که پیش از این تنها به کمک جراحی قابل دستیابی بودند. هایفوتراپی همچنین تنها روش درمانی جوان سازی پوست است که در حین انجام آن، از تصاویر اولتراسوند برای دیدن لایه‌های زیرین پوستی،که تحت درمان لیفت صورت بدون جراحی هستند، استفاده می‌شود. با استفاده از این تصاویر ما اطمینان حاصل می‌کنیم که انرژی تولید شده توسط دستگاه هایفوتراپی دقیقا به محلی ارسال می‌شود که بیشترین تاثیر را داشته باشد.

چه کسانی کاندید انجام هایفوتراپی هستند؟


اغلب افراد مراجعه کننده با هر درجه‌ای از افتادگی و شل شدگی پوست صورت و گردن، کاندید‌های مناسبی برای درمان به روش هایفوتراپی هستند. افرادی که ابرو و پوست پلک، پوست صورت یا گردن آن‌ها دچار افتادگی و شل شدگی شده است می‌توانند از مزایای درمان با روش هایفو افتادگی پوست بهره مند شوند.  هر چند درمان هایفوتراپی برای هر سنی امکان پذیر است، اما ممکن است برای بیمارانی با سن بالاتر که میزان افتادگی پوست آن‌ها بسیار شدید است، روش‌های درمانی دیگری، مانند جراحی لیفت صورت، در نظر گرفته شود. البته بسیاری از افراد مراجعه کننده، روش ‌هایفو لیفت صورت را به  عنوان جایگزینی برای جراحی لیفت صورت انتخاب می‌کنند تا از بیهوشی و عوارض احتمالی انجام جراحی اجتناب کنند.

چه انتظاراتی از درمان با هایفوتراپی می‌توان داشت؟


یکی از بزرگترین مزایای درمان با هایفوتراپی این است که نیازی به گذراندن دوره ریکاوری ندارد و بیماران، بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی می‌توانند به انجام فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. ممکن است بعد از هایفوتراپی تا حدود بسیار کمی ورم، کبودی، حساسیت به لمس، احساس گزگز و بی حسی در ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد، اما این حالت تنها تا چند روز ادامه دارد. یکی از نتایج هایفوتراپی که بلافاصله بعد از جلسه درمان قابل مشاهده است، کشیده شدن پوست و احساس سفت شدن پوست است که به علت آغاز روند تولید کلاژن در زیر پوست می‌باشد. مانند سایر روش‌های درمانی که بر مبنای تولید کلاژن در پوست عمل می‌کنند، در روش هایفوتراپی نیز، نتایج درمان به صورت تدریجی و طی ۲ تا ۳ ماه به دست می‌آیند. برخی از بیماران گزارش کرده‌اند که روند بهبود پوستشان تا ۶ ماه ادامه داشته است.

چه نواحی از بدن با هایفوتراپی قابل درمان هستند؟


هایفوتراپی می‌تواند افتادگی پوست و همچنین شل شدگی بافت‌های زیرین پوست را برطرف کند. هایفوتراپی موجب لیفت ابرو و در نتیجه بهبود افتادگی پوست پشت پلک شده و باعث می‌شود در ناحیه بالای صورت، ظاهر بسیار شاداب‌تری داشته باشید.

در قسمت میانی صورت، انجام هایفوتراپی باعث برطرف شدن خطوط خنده، افتادگی گونه‌ها، چروک‌های پوستی و افتادگی پوست صورت در ناحیه خط فکی می‌شود. با انجام هایفوتراپی در اطراف لب‌ها نیز می‌توان چین و چروک‌هایی که اغلب در اطراف لب‌ها ایجاد می‌شوند را نیز از بین برد. در ناحیه‌ی گردن نیز، هایفوتراپی باعث جمع شدن پوست گردن و لیفت گردن شده و از این طریق زاویه‌ی بین گردن و چانه را بهبود می‌دهد. در جلسه مشاوره قیمت لیفت گردن با هایفوتراپی برای شما مشخص خواهد شد. نهایتا، انجام هایفوتراپی در ناحیه‌ی بالای سینه در زنان، به صاف شدن پوست و رفع چین و چروک‌های این ناحیه (به نام ناحیه‌ی دکلته) کمک می‌کند.

آیا انجام هایفوتراپی نیاز به بستری شدن یا ماندن در کلینیک دارد؟


انجام هایفوتراپی هیچ نیازی به بستری شدن یا ماندن در کلینیک ندارد و بلافاصله بعد از جلسه درمانی می‌توانید کلینیک را ترک کنید و به انجام کارهای روزانه خود ادامه دهید. تنها احساسی که خواهید داشت، احساس درد بسیار خفیف در ناحیه درمان شده است که تنها تا چند هفته بعد از هایفوتراپی ادامه دارد.

آیا درمان با هایفوتراپی دردناک است؟


عوارض هایفو بسیار اندک است. هرچند آستانه‌ی درد در بیماران مختلف، بسیار متفاوت است، اکثر افرادی که درمان با هایفوتراپی را انجام  داده‌اند، اظهار می‌کنند که میزان درد ناشی از هایفوتراپی کاملا قابل تحمل است. عوارض هایفوتراپی و هر گونه درد و ناراحتی ناشی از درمان با هایفوتراپی، موقتی است و البته این درد نشانه‌ی آغاز روند کلاژن سازی در بافت‌ها می‌باشد.

چه مدت بعد از درمان می‌توانم نتایج آن را مشاهده کنم؟


طی ۲ تا ۳ ماه بعد از درمان، همانطور که کلاژن‌های جدید و ارتجاعی‌تر، جایگزین کلاژن‌های ضعیف‌تر می‌شوند، میزان لیفت و کشیده شدن پوست نیز به تدریج بیشتر می‌شود. با ادامه روند تولید کلاژن در پوست، بیماران بهبود‌های بیشتری را نیز در پوست خود مشاهده می‌کنند و این روند می‌تواند تا ۶ ماه ادامه داشته باشد.

آیا هایفوتراپی بی خطر است؟


روش هایفوتراپی توسط سازمان FDA تایید شده و ایمنی آن در مطالعات بالینی نیز به اثبات رسیده است. تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰۰ بیمار در سراسر جهان با این روش به نحو ایمن و موثری درمان شده‌اند. ایمنی انرژی اولتراسوند برای پزشکان، دارای دارای سوابق اثبات شده‌ای است. 

به چند جلسه درمانی نیاز است؟


اغلب بیماران تنها به یک جلسه درمان نیاز دارند، هرچند بسته به میزان شل شدگی و افتادگی پوست، ممکن است برای برخی بیماران انجام جلسات درمانی بیشتر توصیه شود.

آیا هایفوتراپی می‌تواند جایگزین لیفت صورت باشد؟


هایفوتراپی روشی برای لیفت و بالا کشیدن پوست صورت است و نه روشی برای "لیفت صورت". تقبل قیمت لیفت گردن در این زمینه اثرات مثبتی را بجا میگذارد ، هر چند روش هایفوتراپی نمی‌تواند به طور کامل جایگزین جراحی لیفت صورت باشد اما برای کسانی که آمادگی انجام جراحی را ندارند یا کسانی که می‌خواهند اثرات جراحی زیبایی خود را تمدید کنند، با توجه به قیمت هایفوتراپی راهی مطمئن و موفقیت آمیز است.