هیدرودرم و آبرسانی پوست صورت

poost-saf

"هیدرودرم ابریژن" نام خود را از کلمه "هیدراته" به معنی به "آبرسانی و جذب رطوبت" گرفته است. قابلیت آبرسانی به پوست و مرطوب کنندگی فعالانه در طول فرایند درمان پوست، این تکنیک را از تمام روش‌های متداول جوانسازی پوست مانند پیلینگ مکانیکی صورت، لایه برداری شیمیایی و درمان با لیزر  IPL، متمایز می‌سازد. دستگاه هیدرودرمی، دستگاهی است که می تواند با یونیزاسیون ژل مخصوص آبرسانی پوست صورت و دورچشم و نفوذ آن به لایه های زیرین پوست موجب ابرسانس اصولی و علمی سلولهای پوست بشود.
 

بنابراین لازمه بهداشت پوست، ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی است و نیازمند درمان هیدرودرم ابریژن به صورت ماهانه و تعهد به استفاده از محصولات مراقبتی خانگی به صورت روزانه است. این یک پروتکل ماهانه برای مراقبت از پوست خود و نهایتا" به دست آوردن پوستی سالم و آبرسانی به پوست است. می‌توان آن را به عنوان یک برنامه "بازسازی پوست" توصیف کرد که درست مانند این است که شما برای تناسب اندام خود، ورزش و رژیم غذایی خاصی را رعایت می‌کنید. با دستیابی به سلامت پوست، شما صاحب  پوستی زیبا خواهید شد.

طرز کار روش هیدرودرم ابرژن چگونه است؟


هیدرودرم  و آبرسانی به پوست شامل یک سری از مراحل است که همگی به سم زدایی پوست، از بین بردن سلول‌های مرده و استخراج هر گونه ضایعات تخریبی پوست کمک می‌کند و برای آن یک هیدراتاسیون طولانی مدت را فراهم می‌سازد. همچنین این درمان، مواد مغذی ضروری برای تغذیه پوست را فراهم می‌کند که در نهایت باعث بازسازی سطوح کلاژن و محافظت  از پوست می‌گردد.

chh

این تکنیک کدام مشکلات پوستی را می‌تواند درمان کند؟


هیدرودرم ابریژن یا آبرسان پوست به طور کلی یک روش درمانی ملایم است که باعث حداقل آسیب به سطح پوست می‌گردد. آثار آن نامحسوس است و شامل طراوت بخشیدن به ظاهر و بافت پوست می‌باشد.

آبرسان پوست صورت به طور کلی برای بهبود خطوط ریز، چین و چروک، منافذ مسدود و بزرگ شده (به عنوان مثال، دانه‌های سرسیاه)، پوست چرب یا مستعد آکنه و هیپرپیگمانتاسیون ( یعنی مناطق تیره پوست مانند لکه‌های قهوه‌ای ناشی از پیری) معرفی می‌گردد.

اگر درمان تهاجمی‌تری مورد نیاز باشد، این روش در ترکیب با لایه برداری شیمیایی، برخی از محصولات مراقبت از پوست، نور LED و انواع مختلف از نوک ابزار، انجام می‌شود.

اما هیدرودرم و آبرسانی پوست برای برطرف کردن چین و چروک‌های عمیق‌تر و اسکارها، مشکلات هیپرپیگمانتاسیون عمیق و یا رگهای کوچک پاره شده در زیر پوست، مناسب نیست.

در طول درمان هیدرودرم ابریژن چه اتفاقی می‌افتد؟


 

در اولین جلسه مشاوره شما با پزشک، انتظارات شما و آنچه که پزشک در نظر دارد با هیدرودرم ابریژن برای پوست شما انجام دهد، باید به وضوح مشخص شود. همچنین سوابق پزشکی شما باید بررسی گردد، تا اطمینان حاصل شود که هیچ مانعی برای درمان شما وجود ندارد. به طور معمول از شما خواسته می‌شود فرم رضایتنامه‌ای را امضاء کنید، به این معنی که شما به مزایای احتمالی و خطرات مرتبط با هیدرودرم ابریژن، واقف هستید. ممکن است عکس‌هایی از "قبل و بعد " درمان شما جهت مقایسه گرفته شود.

اگر شما سابقه عفونت هرپس سیمپلکس (تب خال یا زخم‌ سرد) دارید، ممکن است یک داروی ضد ویروسی جهت احتیاط برای دوره درمان شما تجویز گردد.

نوک دستگاه هیدرودرم ابریژن بر روی سطح پوست، با حرکات نرم و نوازش کننده عبور می‌کند، در حالی که سرم اختصاصی و  یا مواد لایه‌بردار به طور همزمان بر روی آن اعمال می‌شود و سپس همراه با سلول‌های مرده پوست و سایر تخریبات پوستی، از پوست مکیده شده و خارج می‌گردد.

تمام ضایعات و مواد آلوده خارج شده از پوست، در ظروف در بسته جداگانه برای جلوگیری از هر گونه خطر آلودگی، قرار داده می‌شود. برای هر بیمار، نوک جدید در دستگاه هیدرودرم ابرژن استفاده می‌شود.

نتایج درمان


 

بسیاری از افراد، تنها پس از یک جلسه درمان آبرسان پوست ، بهبود قابل مشاهده‌ای را در پوست خود اعلام کرده‌اند. این نتایج و هیدراتاسیون پوست بین ۵ تا ۷ روز پایدار است (و گاهی بیشتر) که آن را روشی ایده آل برای موقعیت‌های خاص و یا تازه‌سازی و طراوت بخشی به پوست می‌سازد.

با این حال، معمولا" شش تا ده جلسه درمان برای بهبود خطوط ریز، چین و چروک، آکنه و پوست چرب و یا نواحی هیپرپیگمانتاسیون، همراه با درمان‌های مراقبتی مداوم در هر ۲ تا ۸ هفته توصیه می‌شود. برنامه درمانی شامل ترکیبی از سرم‌های مختلف، فاکتورهای رشد، مواد لایه‌بردار و نور LED برای هر بیمار، بسته به شرایط پوست فرد و به صورت سفارشی تهیه می‌گردد.

ریکاوری هیدرودرم ابریژن چه مدت طول خواهد کشید؟


 

این درمان معمولا" حدود ۳۰ دقیقه، بسته به گزینه‌های اضافی ( مثلا" نور LED و غیره) مورد استفاده در طول درمان طول می‌کشد.
بسیاری از بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های کاری و عادی خود باز گردند.

خطرات و عوارض احتمالی


این درمان معمولا" بدون درد است و تا حد زیادی پوست را تحریک نمی‌سازد. تعداد کمی از بیماران ممکن است مقداری سفتی و قرمزی خفیف پوست را تجربه کنند، که ممکن است تا یک یا دو ساعت پس از درمان طول بکشد. با این حال انجام درمان با استفاده از مواد لایه‌برار ممکن است  قرمزی پوست را طولانی کند.
در موارد بسیار نادر در عوارض لایه برداری پوست ، قرمزی پوست ممکن است برای یک روز یا بیشتر طول بکشد و پوست حساس اطراف چشم متورم گردد. کمپرس سرد برای خلاص شدن از این اثرات جانبی مفید خواهد بود.خطر ایجاد هرگونه اسکار ناشی از این تکنیک بسیار نادر است.

چه کارهایی پس از درمان هیدرودرم ابرژن باید انجام دهید؟


 

بعد از درمان، باید از محصولات مراقبت از پوست (شامل کرم‌های ضد آفتاب برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید) که توسط پزشک ارائه می‌شود، استفاده کنید.
اگر متوجه هر گونه علایم عفونت و یا تغییرات رنگدانه پوست خود شوید، به پزشک خود مراجعه کنید.

چه افرادی نباید درمان هیدرودرم ابرژن را انجام دهند؟


 

گفته می‌شود این درمان برای بسیاری از انواع پوست، از جمله نازک شدن یا پیری پوست، پوست خشک یا چرب و انواع رنگ پوست نژادهای مختلف، بی‌خطر است. با این حال آن دسته از افرادی که طی ۱۲ ماه گذشته با ایزوترتینوئین برای رفع آکنه شدید، تحت درمان قرار گرفته‌اند، افراد مبتلا به عفونت‌های پوستی فعال، مانند عفونت ویروس هرپس سیمپلکس و یا افراد دارای سابقه مشکلات مرتبط با ترمیم پوست، کاندید مناسب برای این نوع درمان نمی‌باشندبه همین ترتیب، انجام مرحله درناژ لنفاوی در پروتکل درمان برای افراد مبتلا به برخی از عوارض پزشکی، ممکن است مجاز نباشد. از این رو سابقه دقیق پزشکی فرد متقاضی باید قبل از درمان بررسی گردد.

تصاویر قبل و بعد از درمان هیدرودرم ابرژن

123456
 
پس از درمان با هیدرودرم، خطوط ریز، چین و چروک و هیپرپیگمانتاسیون کمتر قابل مشاهده هستند. همچنین بافت پوست بیشتر تصفیه شده است.