کاشت ابرو با موی طبیعی

0

اغلب کاشت ابرو تأثیرات مثبت شگفت‌انگیزی بر ظاهر و جذابیت شخص می‌گذارد. جالب است که تنها پیوند چند تار مو می‌تواند باعث چنین بهبود قابل‌توجهی شود. معیار هرگونه کاشت موی ابرو باید طبیعی بودن نتیجه باشد. وقتی ابروی ترمیم‌شده ما طبیعی باشد دلمان می‌خواهد همه به ما توجه کنند، اما اگر بدانیم که ابرویمان طبیعی نیست، اصلاً نمی‌خواهیم کسی به ما نگاه کند. البته خلق ظاهری طبیعی در ناحیه بسیار محدودی مثل ابرو به‌هیچ‌وجه کار آسانی نیست. برای کسب مهارت در کاشت ابرو و اجرای جزئیات ظریف آن به سال‌ها تجربه نیاز است.

سالانه حدود ۴ میلیون نفر با مشکل کم‌پشت شدن ابرو مواجه می‌شوند. برای بسیاری از زنان، کشیدن مداد ابرو به یک برنامه صبحگاهی خسته‌کننده تبدیل شده است. ریزش مو قاتل اعتمادبه‌نفس است، خواه به‌صورت عقب رفتن خط رویش موی سر باشد و خواه به شکل محو شدن یا از بین رفتن ابروها اتفاق بیفتد.

در مواردی که ریزش ابرو باعث نقص در زیبایی شخص می‌شود، کاشت ابرو طبیعی کم‌دردسرترین و طبیعی‌ترین راه‌حل موجود برای خانم‌ها و آقایان است. این موضوع را باید بدانیم که ابروی هرکسی می‌تواند دچار طاسی شود.

شایع‌ترین دلایل از دست رفتن ابرو


  • اصلاح ابروها در طولانی مدت، که برای زنان اتفاق می‌افتد
  • پیری
  • حوادث
  • سوختگی‌ها
  • قرارگیری در معرض تشعشع و شیمی‌درمانی
  • کم‌پشتی ژنتیکی
  • آلوپسی آره‌تا
  • اختلالات تیروئید
  • حالت دادن به ظاهر تخت و زمخت ابروهای تاتو شده

عمل کاشت ابرو


1

کلینیک سیب سرخ، خدمات کاشت ابرو را نیز، به عنوان زیرمجموعه‌ای از کاشت موی صورت، ارائه می‌دهد. ابروها از اعضای بسیار مهم صورت هستند که به بیان انواع مختلفی از حالات از طریق صورت کمک می‌کنند. از دست رفتن آن‌ها به دلایل ژنتیکی، بیماری‌ها یا سایر عوامل، باعث ایجاد نقص در ظاهر شخص می‌شود. در اینجا نیز، مانند انواع دیگر فرایندهای ترمیم مو، متخصص ما با دقت تک تک فولیکول‌ها را به ناحیه ابرو پیوند می‌زند.

ابروها، به خاطر موقعیت مهمی که در صورت دارند، یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده در تقارن صورت محسوب می‌شوند. ابروها به چشم‌ها حالت داده و باعث می‌شوند زیبایی طبیعی آن‌ها بیشتر جلوه کند؛ بنابراین هدف اصلی ما طراحی و خلق ابروهایی است که با تقارن و تناسبشان با سایر اعضای صورتتان به آن بُعد داده و به زیبایی و جذابیتش بیفزاید. ابروهای متناسب به حالات صورتتان عمق بخشیده، چشمانتان را جلوه‌گرتر ساخته و با بالا بردن صورتتان، ظاهر آن را شاداب‌تر می‌سازند. آن‌ها تأثیر چشمگیری در ظاهر کلی چهره‌تان دارند.

در کاشت ابروی طبیعی برای بازسازی زاویه خروج موی ابرو از پوست و همچنین تغییر جهت خواب موها در مناطق مختلف ابرو به‌دقت و مهارت در جراحی نیاز است. موهای ابرو، به‌تدریج با نزدیک شدن به بینی عمودی‌تر می‌شوند. در میانه ابرو موهای قسمت بالارو به پایین و موهای پایین‌رو به بالا هستند، که این باعث می‌شود موهای این بخش از ابرو حالت توی هم رفته داشته و در وسط به هم برسند. سپس، ابروها با عبور از روی چشم‌ها به‌طرف کناره‌های صورت ادامه می‌یابند (تصویر بالا را ببینید).

داشتن یک دید هنری و درکی عمیق از زیبایی، مهم‌ترین ویژگی‌ها برای خلق ابروهایی با قوس، شکل و ابعاد متناسب هستند. تقارن با توجه به جنسیت و نسبت‌های اجزاء چهره شخص به دست می‌آید. عموماً، ابروهای خانم‌ها به‌طور طبیعی قوس بیشتری دارند درحالی‌که ابروهای آقایان T شکل و تخت‌تر هستند. این مسئله در تمامی اعمال کاشت ابرو طبیعی در نظر گرفته می‌شود.

بسته به تعداد موهای موجود و تراکم موردنیاز، معمولاً هر ابرو برای آنکه ظاهری طبیعی به خود بگیرد به حدود ۵۰۰ فولیکول نیاز دارد. جاگذاری موها باید با توجه به زاویه و جهت طبیعی موهای ابرو انجام شود؛ همچنین موهای پیوندی می‌بایست بسیار نزدیک به هم و با زاویه بسیار کمی نسبت به پوست قرار بگیرند. این یک عمل بسیار ظریف است و متخصص کاشت مو به مهارت بالایی نیاز دارد تا بتواند موهای پیوندی را در جای صحیحشان قرار دهد.

برای قرارگیری موهای پیوندی در جهت و زاویه صحیح، با استفاده از سوزن، برش‌های بسیاری کوچکی ایجاد می‌شود تا میزان جای زخم ایجادشده و آسیب‌دیدگی موهای موجود در ابرو به حداقل ممکن برسد. موهای پیوندی با استفاده از تکنیک FIT از پشت سر برداشته می‌شوند. عمل کلاً تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و بعداً باعث کمی تورم و کبودی می‌شود. البته، این عمل و دوره بهبودی از آن اساساً بدون درد هستند،  عوارض کاشت ابرو در صورتیکه توسط افراد ماهر انجام گردد ، ناچیز خواهد بود .

موهای کاشته شده، ابتدا، بعد از حدود دو هفته می‌ریزند اما بعد از حدود ۳ تا ۴ ماه مجدداً رشد کرده و تا آخر عمر بیمار به رشد خود ادامه می‌دهد. برای حفظ زیبایی و تناسب ابروی ترمیم‌شده، باید این موها هر ماه اصلاح شوند.

ایمنی عمل کاشت ابرو


کاشت ابروی طبیعی یک عمل جزئی پیوند موی طبیعی به روش FIT است که بنابراین عوارض جانبی ناچیزی دارد. تزریق بی‌حسی نسبتاً دردناک است زیرا ناحیه اطراف چشم بسیار حساس است. البته بعد از تزریق دیگری دردی احساس نخواهید کرد و عوارض کاشت ابرو ناچیز خواهد بود .

مقایسه کاشت ابرو با روش‌های آرایشی ترمیم ابرو


با مداد کشیدن به ابروها می‌توان آن‌ها را پرپشت‌تر، طولانی‌تر و پهن‌تر نشان داد. کشیدن مداد ابرو روشی عادی برای ترمیم آرایشی ابرو است، البته این روش برای خانم‌ها کاربرد دارد و مشکل آقایان را حل نمی‌کند.

به‌علاوه، اینکه مجبور باشید هر بار برای روبه‌رو شدن با دیگران یا بیرون رفتن به ابروهایتان مداد بکشید، خود یک مشکل است. تازه این تنها آرایش بوده و طرف مقابل با کمی دقت متوجه می‌شود که زیبایی ابروهایتان طبیعی نبوده بلکه با کشیدن مداد به وجود آمده.

 راه‌حل این مشکلات (خصوصاً برای مردان) تقبل قیمت کاشت ابرو  توسط یک متخصص است، که اگر با مهارت انجام شود نتیجه‌ای کاملاً طبیعی به دست خواهد آمد طوری که اطرافیانتان فکر خواهند کرد زیبایی ابروهایتان طبیعی است.

بعد از عمل کاشت ابرو


مراقبت بعد از کاشت مو طبیعی بسیار مهم می باشد . مقدار کمی خون دلمه بسته در ناحیه اهداکننده و در قسمت‌های کاشته شده به وجود می‌آید که ظرف چند روز خودبه‌خود از بین می‌روند. سعی نکنید آن‌ها را با ناخن یا هر چیز دیگری بکنید. اگر نمی‌خواهید کسی راجع به این نقاط خونی دلمه بسته از شما سؤال کند یک هفته در خانه بمانید.

در ۵ روز اول بعد از عمل کاشت ابرو طبیعی در هنگام دوش گرفتن دقت کنید.‌ همچنین در طول ۲۰ روز بعد از عمل، از مالیدن حوله به ابرویتان خودداری کنید.

مثل هر نوع عمل کاشت موی دیگری، بعد از کاشت ابرو نیز موهای کاشته شده ظرف پنج هفته بعدی می‌ریزند که دلیل آن استرس ناشی از عمل کاشت است و البته موقتی است. بعد از ۳ تا ۴ ماه موها دوباره رشد می‌کنند و بعد از تقریباً ۶ ماه نتیجه نهایی قابل مشاهده خواهد بود. سرعت رشد موهای پیوندی مشابه سرعت رشد موهای ناحیه اهداکننده است، که البته معمولاً به‌مرورزمان (خصوصاً بعد از یکی دو سال) مقدار آن شروع به کاهش کرده و با سرعت رشد سایر موهای ابرو هماهنگ می‌شود که دلیل آن تأثیر پوست ناحیه ابرو بر فرایند رشد این موهای کاشته شده است (به این حالت برتری ناحیه دریافت‌کننده گفته می‌شود).

2

نتیجه


مثل هر نوع عمل کاشت موی دیگری، بعد از کاشت ابروی طبیعی نیز موهای کاشته شده ظرف پنج هفته بعدی می‌ریزند که دلیل آن استرس ناشی از عمل کاشت است و البته موقتی است. بعد از ۳ تا ۴ ماه موها دوباره رشد می‌کنند و بعد از تقریباً ۶ ماه نتیجه نهایی قابل مشاهده خواهد بود. سرعت رشد موهای پیوندی مشابه سرعت رشد موهای ناحیه اهداکننده است، که البته معمولاً به‌مرورزمان (خصوصاً بعد از یکی دو سال) مقدار آن شروع به کاهش کرده و با سرعت رشد سایر موهای ابرو هماهنگ می‌شود که دلیل آن تأثیر پوست ناحیه ابرو بر فرایند رشد این موهای کاشته شده است (به این حالت برتری ناحیه دریافت‌کننده گفته می‌شود). قیمت کاشت ابرو بسته به شخص و نوع ابرو و روش کاشت متفاوت می باشد .قیمت کاشت ابرو در طول جلسات مشاوره درمانی بر اساس شرایط و ویژگی‌های مطلوب و خاص مورد نظر شما تعیین خواهد شد. قیمت کاشت موی ابرو  به تعداد پیازهای موی کاشته شده برای بیمار بستگی دارد. هزینه کاشت ابرو معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.