زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل

f8daaecc92115e8f672fd0f1d87650df

عمل بینی بدون جراحی با تزريق ژل پركننده‌ پوستی یک روش درمانی محبوب برای اصلاح فرم بيني است. اين روش در بسياری از نواحي بینی قابل استفاده است.

تزریق ژل در بینی به منظور دستيابي به دو هدف انجام مي‌‎گيرد:‌
۱٫ جوانتر به نظر رسيدن
۲٫ زيباتر به نظر رسيدن

افراد مناسب برای استفاده از این روش


هر بیمار (مرد یا زن) که دارای نقص جزئي در بيني خود بوده و خواستار استفاده از یک روش غيرتهاجمي و بدون نياز به عمل جراحي رینوپلاستی برای اصلاح شكل و فرم بيني خود با سرعت و حصول نتايج رضايت بخش باشد.

تزريق ژل برای اصلاح كدام نواحي بيني موثر است؟‌


 

پل بینی پهن: اغلب بیماران داراي پل بینی پهن و یا پایین هستند. تزریق فیلر روشي ساده برای بالا بردن پل بینی است.

پوست بینی

فرم بینی: بیمار موردبررسي قرار مي‌گيرد و پزشک درباره آناتومي بيمار و چگونگي اصلاح آن با بيمار گفتگو مي‌كند.

زاویه استخوان بینی

ارتفاع و عرض پايه بینی: برآمدگي روی بيني با اين روش قابل اصلاح است. فرورفتگی بینی هر ناحيه از بيني از پايه گرفته تا ديواره و نوک بيني با اين روش قابل اصلاح است.

نوک بینی:‌ مي‌تواند به سمت بالا برده شده و يا تغيير فرم داده شود.

برآمدگی بینی:‌ با تزریق ژل می توان فرم برآمدگی بینی را تغییر داد.

عیوب، نقوص و یا عدم تقارن بعد از جراحي رینوپلاستی بيني

تقارن بینی: عدم تقارنیک مشکل بسيار رايج است  و  با روش تزریق ژل بینی قابل اصلاح است. 

ش

مزایا  


عدم نياز به جراحی

مهم‌ترین مزيت زیبایی بینی بدون جراحی عدم نياز به جراحي است. در اين روش فرم بینی با تزريق ژل تحریک كننده كلاژن اصلاح مي‌شود. در نتيجه هیچگونه جراحت و دوره ريكاوری وجود ندارد و تنها یک بی‌حسی موضعی برای کاهش درد و ناراحتی ايجاد مي‌شود. بعلاوه، نتايج درمان بلافاصله قابل مشاهده است. شما می‌توانید اثرات زیبایی بینی بدون جراحی را در عرض چند دقیقه پس از تزریق ژل صورت مشاهده كنيد.

عدم نياز به دوره ريكاوری

جراحی بینی طبیعی به روش قدیمی نيازمند دوره ريكاوری چند ماهه است. بیمار به منظور تسهیل روند درمان ملزم به استفاده از پانسمان بر روی بيني و اجتناب از فعالیت‌های شدید جسماني است. برای جلوگیری از ايجاد عفونت زخم ها در جراحی بینی باید به طور منظم تميز شوند.

در عمل زیبایی بینی بدون جراحی، ديگر نيازی نيست که نگران دوره ريكاوری طولانی مدت خود باشيد. این روش تنها چند دقیقه طول می‌کشد. از آنجايي که هیچ جراحتي در تزریق ژل بینی ايجاد نمي‌شود، ترس از عفونت و یا بهبود نامناسب وجود ندارد. در عرض چند دقیقه، شما بایک بيني اصلاح شده با پای خود مطب پزشک را ترک مي‌كنيد.

نتایج سريع و دقيق

زیبایی بینی بدون جراحی، ظاهری بسيار طبيعي در بيني ايجاد مي‌كند. این روش برای بیمارانی که خواستار تغییرات نامحسوس در شکل بینی خود هستند،‌ بسيار مناسب است. 

زیبایی بینی با تزريق ژل‌های پرکننده پوستی 


انتخاب ميزان تزريق ژل

ميزان موردنیاز تزريق ژل متغیر است، اما به طورمعمول  برای رسیدن به نتیجه مطلوب ۳ مرتبه در یک ماه با فواصل مناسب انجام مي‌گيرد.

پزشک با ارزیابی چهره و كسب اطلاعات لازم در مورد سابقه بيمار و معاينه وی در مورد ميزان تزريق ژل تصميم‌گيری مي‌كند. اگر بیمار دارای سابقه عوارض استفاده از تزريق باشد و یا اگر بودجه كمي برای اين كار اختصاص داده و خواستار ايجاد تغييرات جزئي باشد،‌ تزريق با ميزان كمي از ژل انجام مي‌گيرد. میزان ژل تزریقی بر هزینه تزریق فیلر به بینی تاثیر خواهد داشت.

تسکین درد در طول درمان

قبل از درمان يك کرم بیحس‌کننده  بر روی ناحيه موردنظر ماليده مي‌شود (بهترين زمان ۴۵ دقیقه قبل از شروع جراحي است). برای اثربخشی بیشتر مي‌توان از یک پارچه گرم بر روی کرم بی‌حسی استفاده كرد.   
 

در صورت استفاده از لوله تزريق، بی‌حسی موضعی قبل از وارد کردن لوله به داخل پوست انجام می‌گیرد.  ژل پرکننده حاوی بی حسی موضعی است. از یخ همیشه برای کاهش درد و کاهش احتمال کبودی استفاده می‌شود.  در تعداد اندکی از بیماران از پنتروکس برای تزريق استفاده می‌شود. اکسید نیتروژن نیز برای استفاده بیماران موجود است.  

روند تزريق چگونه است؟‌


در ابتدا صورت با الکل تمیز می‌شود. قبل از شروع درمان مقدار كمي ازیخ بر روی ناحیه موردنظر قرار داده مي‌شود.  پزشک با استفاده از یک سوزن بسیار نازک تزریق را شروع می‌کند. سپس فشار با گاز اعمال خواهد شد.در صورت استفاده از لوله تزريق، مقدار كمي از کرم بی‌حسی موضعی به پوست تزریق می شود و سپس با استفاده از یک سوزن ظریف سوراخي کوچک در پوست ایجاد می‌شودکه لوله در آن جای داده می‌شود. ممکن است کبودی، قرمزی و تورم ایجاد شود.

عوارض 


کبودی در تعداد قابل توجهی از موارد رخ می دهد.

تورم در ناحيه تزریق ايجاد مي‌شود و تقریباً تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد.
عدم تقارن: در بعضي از موارد فرم یک طرف بینی بهتر می‌شود كه معمولا به دلیل عدم تقارن بینی بيمار قبل از رينوپلاستي است.

عفونت یک عارضه بسیار نادر است، اما به دليل استفاده از سوزن در پوست احتمال ايجاد عفونت وجود دارد.  

نکروز (رگ خونی مسدود شده ، با جریان خون در پوست تداخل پیدا می‌کند) بسیار نادر است. این عارضه می‌تواند منجر به زخم شود. بینی معمولاٌ مستعد ابتلا به نکروز است.
قرمزی طولانی مدت و یا پارگی مویرگ های صورت در ناحیه تزریق: این عارضه می‌تواند دائمی باشد، اما گاهی نیز با حل شدن ژل پرکننده برطرف می‌شود.

نیاز به تزریق مجدد: در اغلب بینی‌ها برای رسیدن به فرم دلخواه به تزريق مجدد ژل نياز است.

مراقبت‌های بعد از درمان 


- اجتناب از آرایش به مدت ۴ ساعت

-اجتناب از تمرینات ورزشی سنگين در روز اول

- پرهیز از مصرف فرآورده های پوستی اسیدی به مدت ۲۴ ساعت

- پرهیز از  سونا، یا یوگای داغ به مدت ۱ هفته بعد از درمان

بیمار بعد از تزریق ژل چه انتظاری بايد داشته باشد؟‌


تاثیر زیبایی بینی بدون عمل جراحی با تزریق ژل بلافاصله آشکار خواهد شد.

بخش زیادی از  تورم ناشی از تزریق ژل ۳-۲ روز پس از عمل برطرف می‌شود. ممکن است مقدار کمی از تورم حتی برای ۴-۲ هفته پس از عمل باقی بماند.

طول درمان چقدر خواهد بود؟


پاسخ به این سوال بسیار فردی بوده و به آناتومی و‌سوخت و ساز بدن بیمار، ميزان ژل تزريقي، ناحیه تزريق، نوع ژل استفاده شده و غیره بستگی دارد. به طور معمول اگر بیمار در طول ۱ ماه به نتایج مطلوب دست یابد (یعنی تزريق ژل کافی بوده باشد ) تكرار تزریق باید ۶ ماه بعد و سپس مجدداً ۶ ماه بعد و در نهایت سالی یکبار تکرار شود. اگر بیمار با نتایج رضایت بخش در ۱طول ماه اول مواجه نشود (یعنی برای رسیدن به نتایج دلخواه نياز به تزريق بیشتری باشد) باید هر۳-۱ ماه مجدداً ژل تزریق شود تا نتایج مورد نظر حاصل شود و پس از آن بیمار باید ۶ ماه بعد و سپس مجدداً ۶ ماه بعد و در نهایت سالی یکبار تزريق را ادامه دهد.